• Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image

Stanislava Kozubíková

Operní pěvkyně

Stanislava Kozubíková v současné době působí jako stálá hostující sólistka operního souboru Divadla F. X. Šaldy v Liberci, kde se v květnu 2022 představila jako hlavní postava – Čečetka – ve světové premiéře Legendy z Mlžných hor od Jana Kučery.

V sezóně 2022/2023 jí v tomto divadle čeká nastudování role Stázi v operete Čardášová princezna a Kate Pinkerton v Pucciniho opeře Madam Butterfly.

V České republice je Stanka hostem koncertů slovenského pop operního dua LA STRADA (ex La Gioa Peter Ďurovec & Zoltán Mikó). 

LA STRADA - Velký Týnec + foto 15.10. 2023
LA STRADA - Trisia + foto 16.10.2023.

BIO:

Narodila se v městě Snina na východním Slovensku. Na tamní Základní umělecké škole absolvovala dva stupně v oboru hra na klavír. V roce 2015 začala souběžně se studiem Multimediálních věd na Univerzitě P. J. Šafaríka studovat rovněž zpěv na konzervatoři.

Během tohoto studia ztvárnila v rámci Operního studia celou řadu rolí: Bastiena v opeře Bastien a Bastienka, Služku v představení Dlouhý nos, Paní Malinovskou v opeře Manželské kontrapunkty Jiřího Pauera a jiné.

Ze soutěže slovenských konzervatoří si v druhém ročníku odnesla čestné uznání, na Mezinárodní pěvecké soutěži Rudolfa Petráka v třetím ročníku opět čestné uznání a o rok později na stejné soutěži již druhé místo.

V roce 2019 debutovala ve Státním divadle Košice jako Annina v opeře La Traviata. V letech 2021 a 2022 absolvovala vokální a interpretační kurzy pod vedením Prof. Boženy Ferancové a dirigenta Petra Ferance.

Stanislava Kozubíková v minulosti vystoupila na mnohých koncertech.

Kromě komorních projektů účinkovala rovněž na mnoha vokálně – instrumentálních koncertech, například při provedení novodobé premiéry Missy Solemnis Gregora Roslera s orchestrem Musica Iuvenalis, nebo celé řady dalších.

A. Dvořák: Náš princ těžce stůně, převelice (Rusalka)

W. A. Mozart: Vedrai, carino (Don Giovanni)

P. Mascagni: Un uomo vano (Le maschere)

F. Lehár: Vilja Lied (Die lustige Witwe)

KONTAKT: