• Slider Image

Herec, zpěvák, hudebník, moderátor a spisovatel 

BOŘEK SLEZÁČEK

Beseda ke knize

decastelo & slezáček

„Kéž bys tu byla“

Knižní prvotina známého herce, muzikanta a scenáristy. Literární svět Bořka Slezáčka je plný lidí, kteří vedou na první pohled zcela všední životy. To ale neznamená, že nezanechali otisk v duších ostatních – právě naopak.

Co se skrývá za osudy těch, které denně míjíme bez povšimnutí? Stylový koktejl v úspěšném filmovém žánru komediálního dramatu neboli dramedy, přitažlivě převedený do beletristické podoby. Příběhy obyčejných mužů a žen v neobyčejně čtivé sbírce povídek, plné hořkého humoru i neúprosné reality.

Je to sbírka povídek, jmenuje se podle jedné z nich, Kéž bys tu byla. Povahy postav v povídkách jsou inspirovány lidmi, kteří mu prošli životem, ale příběhy jsou vymyšlené.

Bořek Slezáček ke své knize:

„Chtěl jsem napsat sociálně kritickou sbírku o lidech, na které zapomínáme, ale u třetí povídky jsem pochopil, že by to byla strašná deprese. Tak jsem přehodil výhybku a je to místy satira, dost černý humor, někde je povídka napsána jako scénář, jiná neobsahuje přímou řeč. Myslím, že se to někomu bude třeba líbit“. 

Nabídka:

Besedy / autorské čtení Bořka Slezáčka z knihy „Kéž bys tu byla“ v délce 90 minut. 

KONTAKT:

Booking / Promotion
Bc. Stanislav Stebila
Umělecká Agentura Gardes
e mail: igardes@centrum.cz
tel. +420 723 523 297