Adventní koncert hvězd s Michalem Davidem

 Michal David roztančil stovky dětí z dětských domovů

Samostatné vystoupení Michala Davida na akci: zde

Třetí adventní neděle byla v Žatci ve znamení tance, zpěvu, rozzářených tváří a vánoční pohody. V kulturním domě Moskva se uskutečnila charitativní akce pro dvacet dětských domovů Čech a Moravy. Umělecká agentura Gardes připravila pro stovky dětí nevšední setkání s umělci zvučných jmen pod názvem Adventní koncert hvězd.

Úvod patřil moderátorovi akce Honzu Lukavskému z rádia Relax a na taneční parket pozvala děti známá dívčí skupina 5 Angels, která představila mimo jiné i několik skladeb z novinkového alba. Společné čarování předvedl s dětmi profesionální kouzelník, účastník letošní soutěže ČS má talent, Jiří Hadaš. Ve své škole kouzel s asistenty z řad dětí učil přítomné kouzlit s hůlkou, provázky, kouzelným kloboukem a dalšími kouzelnickými pomůckami.

Dětem se prezentovalo město Žatec vystoupením tanečního klubu Freedance MC Žatec souborem Mice (děti ve věku 3-5 let)  pod vedením Věrky a Katky Kunáškové  a souborem Cats ( 5-7 let) pod vedením Veroniky Stebilové a Anety Břízové.

Svojí účastí podpořil charitativní projekt také nestárnoucí hit-maker Michal David. Zcela zaplněný sál kulturního domu zpíval všechny Michalovo skladby. Mimořádný zájem byl také o autogramiády a focení s umělci.

 

„Příprava akce trvala více jak čtyři měsíce a letos jsme se rozhodli nabídnout dětem velkolepou show“, říká majitelka umělecké agentury Gardes, Ivana Stebilová, která se charitativní činnosti věnuje již od roku 1993. Pro děti z dětských domovů a výchovných ústavů pořádá besedy a přednášky v rámci prevence kriminality mládeže a setkání s oblíbenými umělci. V letošním roce agentura organizovala pro tyto děti inspirativní besedu s podnikatelem Tomio Okamurou v aule žateckého gymnázia. Podílela se na velké charitativní a bezpečnostní akci „Praha dětem“ na Staroměstském náměstí v Praze dne 30.8.2011.

„Myšlenku adventních koncertů pro děti bez domova jsme zahájili loňským vystoupením Petra Kotvalda a členů České filharmonie v Městském divadle Žatec“, svěřuje se paní Stebilová a dodává:“ hlavní myšlenkou celé akce je tancem, soutěžemi a bezprostřední zábavou zpříjemnit vánoční svátky, advent dětem, které to nejvíce potřebují. Také bychom rádi poukázali na to, že je mnoho umělců zvučných jmen, kteří se rádi a bez nároku na honorář zúčastní charitativních akcí pro děti z dětských domovů“. Nejvzdálenějšími dětskými domovy byly děti až z Moravské Třebové, Jemnic u Třebíče, Pardubic, Jablonného v Podještědí, nebo z dětského domova Kašperské Hory u Klatov.

„Závěr akce byl pro nás všechny, kteří nám pomáhají vyvrcholením snahy, která nás naplňuje“, svěřuje se paní Stebilová a dodává: „při rozdávaní dárků dětem nám mnoho vychovatelů a ředitelů dětských domovů tisklo ruce s poděkováním, že jsme dali do této akce především srdce. Děti jsou v dětských domovech materiálně zajištěné po všech stránkách. Být ale s umělci, zatancovat si s nimi a být v jejich blízkosti je pro ně obrovským zážitkem, za který moc a moc děkují. Nejenom pro mne, ale i pro celý tým a naše partnery je to velká inspirace pro tyto děti opět v příštím roce připravit adventní akci, na kterou budou dlouho vzpomínat“.

 

Záznamy z koncertu:

Michal David samostatnězde

Jiří Hadaš, 5Angels, Michal David – zde 

 

Poděkování patří všem účinkujícím a partnerům akce: 
Remax 4U Chomutov, Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním, o.s. Praha,  Česká spořitelna, a.s., Billa spol, s.r.o., United Bakerries pobočka Žatec, tiskárna Akord Chomutov, s.r.o., Logit, s.r.o. Hlubany; Globus ČR, k.s.HM Chomutov, Cukrárna u Irmanů Žatec, Severočeské doly a.s. Chomutov, J.B.J. Film s.r.o. Praha Petra Jákla, Pizzeria caffé Centrum Žatec, Hanzl Elektromontáže s.r.o., Video studio Provist Žatec, Kulturní dům Moskva, s.r.o., Záchranáři Žatec, o.s., Aqua Metal Bohemia s.r.o. Louny, Rosana, Džusy Hello – Linea Nivnice, a.s., Ondrášovka a.s., Czech Security Guards, Výchovný ústav Pšov, za mediální podporu rádiu Relax a regionálnímu tisku: Deníky, Žatecké noviny a Žatecký týdeník.

Seznam dětských domovů

DD Chomutov, DD Most, DD Žatec, DD Litoměřice, DD Hora sv. Kateřiny (u Litvínova), DD Mašťov, DD Žihle, DD Tuchlov (u Bíliny), DD Česká Lípa, DD Krompach (u Nového Boru), DD Slaný, DD Tisá (u Děčína), DD Lipová (u Šluknova), DD Kašperské Hory ( u Klatov), DD Čtyřlístek Planá, DD “Země dětí“ Česká Kamenice, DD Moravská Třebová, DD Holice (u Pardubic), DD Dlažkovice (u Lovosic), DD Jemnice (u Třebíče), DD Karlovy Vary…