• Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image

FRAGILE & SOŇA NORISOVÁ

Nejlepší vokální slovenská a cappella

Skupina spolupracovala s Richardem Müllerem (Hlasy tour 2013-2015),Helenou Vondráčkovou, Karlem Gottem…

Promo Fragile: – zde

FRAGILE je slovenská vokální skupina složená z výrazných pěveckých osobností, které bez použití hudebních nástrojů, tedy a cappella, interpretují známé světové hity. Koncerty skupiny FRAGILE jsou plné nejen výborné hudby, ale i podmanivého humoru, díky čemuž zažijete neopakovatelný večer plný skvělé zábavy.

 

.

Skupina Fragile v TV (2022)

09.05.2022  Skupina Fragile se prezentovala v ve finále soutěže Let´s Dance na TV Markíza: Ján Koleník & Vanda Poláková: a Poláková & Fragile – video zde

Skupina Fragile v TV (2021)

17.03.2021  Skupina Fragile se prezentovala novinkou Kaskadér v pořadu Chart show –  foto – zde

07.03.2021  Skupina Fragile doprovodila Terezu Maškovou v pořadu Tvoje tvář má známý hlas – video zde 

 

VIDEOKLIPY  – FRAGILE zpívá z DOMU (partner TV JOJ): 

Stand By MeShape of You / SeňoritaHappy / Labutí jezero  / Up Town Funk  / V pondelok doma nebudem / All You Need Is Love

 

Specifikem i dominantou FRAGILE je právě hudební žánr, který skupina interpretuje. Termín ‚a cappella‘ označuje vokální hudbu – tedy zpěv bez doprovodu hudebních nástrojů. Jednoduše řečeno, tam, kde zpěvákem v běžných hudebních skupinách při zpěvu pomáhají hudební nástroje, si musí zpěváci v a cappella formacích vystačit pouze se svým hlasem. Jelikož se není za co skrýt, musí být při zpěvu a cappella vše čisté a dokonalé.

Skupina FRAGILE zvládá výzvy tohoto náročného žánru mistrovsky, o čemž svědčí i několik ocenění, jako 3x cena OTO (Osobnost televizní obrazovky) v kategorii nejpopulárnější hudební skupina, zda Křišťálové křídlo za CD Hlasy s Richardem Müllerem.

Slovo „fragile“ znamená „křehký“ a jako název vokální skupiny vystihuje samotnou podstatu žánru a cappella – je křehký. Když spolu muzicíruje skupina zpěváků bez doprovodu hudebních nástrojů, neskryje se žádná nedokonalost. Každou rytmickou a intonační nepřesnost je vidět jako chybičku krásy, podobně jako je vidět škrábanec na čirém skle. I malá nepozornost jednoho ze zpěváků stačí na to, aby se hudební pyramida hlasů v okamžiku rozsypala. Skupina FRAGILE ale interpretuje žánr a cappella s lehkostí a s nadhledem, a energie, kterou Vám z pódia odevzdá, se dá jen těžko popsat. Třeba ji zažít na vlastní kůži.

„A cappella“

Termín „a cappella“ pochází z italštiny a doslova znamená „jako v kapli.“ Jeho původ se datuje až do období středověku, kdy byla hra na hudebních nástrojích v kaplích zakázána, mohlo se v nich pouze zpívat. Proto se zpěv jednotlivce, případně skupiny zpěváků bez doprovodu hudebních nástrojů, označuje dodnes přívlastkem „jako v kapli,“ tedy „a cappella.“ A cappellové skupiny si musí vystačit pouze se svými hlasy i tam, kde jiným skupinám pomáhají hudební nástroje.

FRAGILE tvoří:

Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golis, Světlana Rymarenko, Anabela Mollová, Karolína Majerníková, Daniela Tomešová, Slavo Košecký, Peter Lacho, Martin Madej, Martin Klempár, Jozef Hečko.

Discografie kupiny FRAGILE:

Voice mail 2007, Vianoce 2009, Next Level 2010, Deťom 2010, Vianoce II 2011, Fragile LIVE 2012, Hlasy 2013, Hlasy II 2014, Fragile Queen Symphony 2015, Fragile Queen Symphony II 2016

 

Prezentace v českých médiích:

Pražský palác Žofín, 16 ročník Crossroots fotbalu ČT Sport 9.1.2018 – Bohemian Rhapsody , Royals , Shape of You

Dvě malá křídla tu nejsou s Helenou Vondráčkovou ČT1 – zde 

TV Nova – Snídaně s Novou  31.8.2017 – zde

Top Star TV Prima – zde  

Show Jana Krause TV Prima  – zde 

Nabízíme:

Samostatné koncerty včetně přestávky v délce 120 minut
Vystoupení v délce 30 – 90 minut.
Cena dle typu akce, včetně vlastní aparatury a zvukaře + doprava z Bratislavy 
Technické požadavky – zde

 

Objednávky: 

Exkluzivní zastoupení pro Českou republiku
Management, booking, promoter, PR
Umělecká a mediální agentura Gardes
tel.: + 420 723 523 297
e mail: igardes@centrum.cz