• Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image

facebook_logo_icons

Soňa Norisová

Známá slovenská filmová a seriálová herečka

 

 

V Bratislavě hostuje na několika divadelních scénách a dabuje

Ztvárnila desítky hlavních a vedlejších ženských rolí v českých seriálech a filmech

Pro TV Prima natočila detektivní seriál VIP vraždy

Pro TV Nova natočila detektivní seriál Policie Modrava a Policie Modrava 2

Zpívá v nejlepší vokální slovenské skupině FRAGILE

Aktuální rozhovor v Dobrém ránu České televize se Soňou Norisovou a sk. Fragile z 12.11.2015  – 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8,

Rozhovor pro Český rozhlas v pořadu Martiny Kociánové z 9.3.2015 – článek a poslech pořadu –  zde

 Fragile a Soňa Norisová hosté pořadu Snídaně s Novou 17.4.2015 – zde

 

Narodila se 27. srpna v roce 1973 do rodiny učitelky a lékaře v Malackách. Konzervatoř vystudovala v Bratislavě, kde nyní žije. S životním partnerem producentem, muzikologem Adrianem Rajterem má Soňa chlapečka Michala. Má mladší sestru Zuzanu, rovněž známou herečku a zpěvačku.

Již během základní školy ji velmi bavil dramatický kroužek, který navštěvovala a proto se rozhodla studovat na konzervatoři. Poprvé ji mohli diváci spatřit ve hře Mateřské znaménko, kterou režíroval Juraj Nvota. V roce 1997 hostovala ve Slovenském národním divadle, kde se představila v inscenaci Malá noční hudba. V bratislavském divadle Astorka účinkovala ve hře Žlutá lilie av Divadle Nová scéna v detektivce s písničkami Osm žen, které režíroval Roman Polák. Zahrála si také Roxanu v muzikálu Ciran z předměstí, který režíroval Marián Varga a Pavol Hammel a nastudovala si i hlavní role v muzikálech Cikáni jdou do nebe, Vlasy či Limonádový Joe. Mnoho let působila v jednom z nejznámějších divadel – Radošinském naivním divadle. Na Letních shakespearovských slavnostech, v Bratislavě v roce 2006 a v Praze v roce 2007, se představila v roli Rosalindy v komedii Jak se vám líbí.

Do povědomí českých diváků se dostala díky filmu Rebelové (2001), kde hrála po boku své sestry, herečky a zpěvačky Zuzany Norisové. S ní si zahrála i v seriálu Přešlapy (2009). Hrála v hlavní ženské roli kriminálního příběhu Davida Ondříčka Ve stínu, krimi seriálu Policie Modrava, Škoda lásky, Americké dopisy slovenské verzi Ordinace v Růžové zahradě. Její další filmy: Milenci a vrazi ( 2004) , Strážce duší ( Tv seriál – 2003) , Letiště ( Tv seriál – 2006) , Soukromé pasti ( TV seriál – 2008) , Jánošík – pravdivá historie ( 2009) , Nesmrtelní ( TV seriál – 2010) , Tak fajn ( 2012) , Tři bratři ( 2014) , Hodinový manžel ( 2014) , Život a doba soudce A. K. ( TV seriál – 2014). V posledních letech pracuje víc v Čechách než na Slovensku.

Aktuálně: seriál televize Prima VIP Vraždy:

Soňa natočila pro TV PRIMA seriál VIP vraždy + VIP vraždy 2, kde hraje chytrou a sarkastickou spisovatelku kriminálních románů, která spolupracuje s mladým detektivem v podání Patrika Děrgela. Pomáhá mu při řešení některých případů a zároveň hledá téma své další knihy. „Scénář je moc dobře napsaný, není to klasická kriminálka, spíš detektivka, kde je napětí i humor. Role Klaudie je hodně barevná a hlavně jiná, než jaké doposud hrála. ..

Článek z Blesku: – zde

Skupina FRAGILE:

Je o ni známo, že je také výborná zpěvačka. S vokální skupinou Fragile, která zpívá tak zvaně a cappella, tedy bez nástrojů, pouze za pomoci vlastních hlasů, se teď představuje i českému publiku v rámci podzimního CZ tour 2015. Skupina Fragile na Slovensku funguje už téměř dvanáct let a je velmi populární, má vyprodané koncerty a získala řadu diváckých cen. „Na Slovensku jsme hodně známí, v Čechách si své fanoušky teprve získáváme. Už nás mohli zaregistrovat loni a předloni na turné Hlasy s Richardem Müllerem. Část letošního podzimního turné po českých a moravských městech už máme za sebou. Je příjemné sledovat diváky, kteří nás vlastně neznají a netuší, co od nás mohou čekat, jak se během koncertu nechávají strhnout a odcházejí příjemně naladění. To, že nás nedoprovázejí nástroje, ale všechno tvoříme jen pomocí našich hlasů, je pro ně hodně atraktivní. Fragile v překladu znamená křehký, což má vyjadřovat, že hlas je křehký nástroj,“ říká Soňa Norisová.

Skupinu tvoří kromě Soni a kapelníka Braňa Jana Golisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Kamil Mikulčík, Slavomír Košecký a Viliam Csontos. „Soňa u nás ve skupině zpívá soprán. Její hlas je krásně měkký a ona je velmi pracovitá, citlivá, skromná. Někdy ji povzbuzuju, že může zpívat i hlasitěji. I když je hodně vytížená, snaží se věnovat skupině co nejvíc času a já si jí jako kapelník velmi vážím. Nemohla kvůli natáčení odzpívat některé koncerty, ale ty zbylé už s námi absolvuje kromě jednoho všechny. S nasimi fanoušky se letos ještě uvidíme v Pardubicích, Děčíně a ve Varnsdorfu,“ říká kapelník Branislav Kostka.

 

 

Soňa Norisová v médiích:

Ona Dnes.cz, Blesk.cz,  Novinky.cz, Blesk.cz,  MediaGuru.cz, Krajskélisty.cz; Csfd, Super CZ,  Wikipedia,  Revue IDnes,  Super CZ, Novinky.cz, Maminka.cz, CelebrityTime.cz; Kultura.Servis IDnes.cz,  Spy.cz;  Ženyproteny.cz;  TopFashion.sk;

seznam článků o Soně Norisové – zde

Uvolněte se prosím  – pořad Jana Krause z roku 2008 – zde