• Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image
  • Slider Image

OSOBNÍ TAJEMNÍK FREDDIE MERCURYHO

PETER FREESTONE

Interaktivní talk show

TAKOVÝ BYL FREDDIE MERCURY, 

aneb dvanáct let po boku světové rockové legendy

Freestone TV Nova Timeline

TERMÍNY TALK SHOW

Peter Freestone byl poradcem a oficiálním konzultantem režiséra Bryana Singera, celosvětově úspěšného oscarového filmu Bohemian Rhapsody.

„Jsem jedním z hrstky lidí, kteří měli to štěstí být svědky zárodku většiny jeho tvorby – od nápadu, až po finální provedení“.

Peter Freestone

Jak probíhal Peterův život vedle této hudební megastar?

Osobní tajemník Freddie Mercuryho, frontmana skupiny Queen. S excentrickým lídrem skupiny Queen Freddiem Mercurym strávil dvanáct let svého života: vařil mu, nakupoval, oblékal ho, byl s ním i 24. listopadu 1991, kdy podlehl AIDS.

Peter žije už řadu let v Čechách. Tři a půl roku bydlel v Praze, nyní žije v malé vsi u Hradce Králové.

Peter Freestone
peter freestone

Peter Freestone pracoval v roce 1977 v šatně Královského baletu Royal Opera na plný úvazek a o dva roky později byl právě v této šatně představen Freddiemu Mercurymu. Po Freddieho představení s Královským baletem byl pozván na jejich party, kde také poprvé promluvil s s Freddiem.

Peter vzpomíná: „Freddie se mě zeptal, jakou zde mám funkci, na to jsem mu odpověděl, že se starám o kostýmy. Prohodili jsme pouze pár vět a rozloučili se. O dva týdny později volal mému vedoucímu tehdejší manažer Freddieho Mercuryho, Paul Prenter, a zeptal se, jestli bych měl zájem jet s Queen na turné a starat se o jejich věci. Nabídku jsem okamžitě přijal a tím začala naše spolupráce.

Po dvou letech jsem se, díky našemu velkému přátelství s Freddiem, stal z asistenta Queen, osobním asistentem Freddie Mercuryho. Trávil jsem s Freddiem po dvanáct let každý den, plnil jsem velké množství velkých rolí – byl jsem šéfkuchařem, číšníkem, komorníkem, tajemníkem, hlídačem dětí. Přičemž to dítě byl sám Freddie! 

Nakupoval jsem pro něj potraviny i umění, procestoval jsem s ním svět, prožíval jsem jeho úspěchy a pomáhal mu, když bylo nejhůř. Viděl jsem téct šampaňské proudem, ale viděl jsem ho také na dně. Když bylo potřeba, plnil jsem také roli jeho bodyguarda.

V posledních měsících jeho života jsem patřil k jeho ošetřovatelům – držel jsem ho na smrtelné posteli za ruku a byl jsem nepochybně jedním z jeho nejbližších přátel.

Při skládání hudby jde o víc než jen o napsání textu a přiřazení not na notový zápis. Mnohem víc totiž znamená vnímání hudby, mít hudební cit a smysl pro detail i celek. Freddie byl v tomto případě vždy plný inspirace. 

Moje práce pro Freddie Mercuryho skončila až tři měsíce po jeho smrti. Několik let mi trvalo, než se mi podařilo se vrátit zpátky do dalšího života.

Asi si dokážete představit jaká bolest je přijít o nejlepšího přítele“. 

Peter Freestone autorem třech knih o Freddie Mercury

Peter Freestone

Peter Freestone o svém příteli napsal v roce 2010 knihu Freddie Mercury – Důvěrné vzpomínky člověka, který ho znal nejlépe.

U při příležitosti 25. výročí úmrtí Freddieho vydal knihu: Královská kuchařka Freddieho Mercuryho. Kniha je plná oblíbených receptů, doplněných nejen autentickými fotografiemi, ale především různými krátkými příběhy a vzpomínkami Petera Freestona na vaření.

Koncem letošního roku 2022 vychází nová autobiografie s celou řadou doposud nezveřejněných fotografií a dalších dokumentů o sk. Queen a Freddiem s názvem „Right Place, Right Time“ (Ve správný čas na správném místě) o více jak 400 stran + limitovanou verzi s novým hudebním albem “ Another Step in time“ Milana Divinne.

Peter Freestone

Peter Freestone se věnuje fanouškům Freddíeho Mercuryho po celém světě a objíždí u nás základní školy v rámci přednášek o nebezpečí onemocnění AIDS.

PETER FREESTONE V MÉDIÍCH

NABÍDKA

Interaktivní talk show „Takový byl Freddie“

Excluzivní zpověď bývalého osobního asistenta Petera Freestoneho o dvanáctileté spolupráci po boku světové legendy, krále rocku Freddie Mercuryho. 

Pořadem provází zpěvák Milan Devinne, jediný český herec filmu Bohemian Rhapsody, který zaznamenal úspěchy v Mexiku, USA, Itálii, Švýcarsku a mnoho dalších zemí…
Součástí programu je promítání fotografií z osobního archivu Petera Freestona, prezentace a prodej nové knihy „Right Place, Right Time“ .

Technické zajištění: 2x bezdrátový mikrofon, 2x odposlech, přehrávač MP3, dataprojektor, promítací plátno.

Délka pořadu 90 -110 minut + autogramiáda.

Peter Freestone

OBJEDNÁVKY

Nabídka
Bc. Stanislav Stebila
Umělecká Agentura Gardes
e mail: igardes@centrum.cz
tel. +420 723 523 297