Josef Dvořák – Šmátrání v paměti

JOSEF DVOŘÁK

„Šmátrání v paměti“

Nová talk show v doprovodu Marie Formáčkové

Od letošního roku nabízíme zábavnou talk show nejznámějšího českého vodníka, skvělého divadelního, televizního a filmového herce, vypravěče Večerníčků Josefa Dvořáka v doprovodu královny české žurnalistiky, spisovatelky a skvělé moderátorky Marie Formáčkové, spoluautorky všech pěti knih Josefa Dvořáka.

 

 

Životopis

Josef Dvořák začínal v ochotnickém divadle v Kadani, odkud se díky citlivému divadelníkovi Pavlu Fialovi dostal do ústeckého Kladivadla, kde slavil první úspěchy. V roce 1972 vstoupil do pražského Semaforu, kde patřil v letech 1972 – 1990 k předním členům souboru. Už v Semaforu se kolem výrazného komika formovala skupina herců, z nichž v roce 1990 vznikla Divadelní společnost Josefa Dvořáka.

DIVADELNÍ SPOLEČNOST JOSEFA DVOŘÁKA má za dobu svého působení na kontě stovky představení na mnoha místech naší vlasti. Tituly S Pydlou v zádech, Lakomec, Spaste duše Revizor, Pepino, Lucerna aneb Boj o Lípu a Čochtan vypravuje získaly publikum – stejně jako herecké výkony Josefa Dvořáka. Snaha této nevelké divadelní party je přímočará: programově se snaží o divácky přitažlivé autorské divadlo, v němž je osou každého představení jeho principál. Protože je to komik, ladění celku je jasné. Protože je o humor v našich krajích nouze, pak je toto ladění také vzácné.

Předběžná divadelní inventura Josefa Dvořáka

DIVADLA: Ochotníci Kadaň, Kladivadlo Ústí nad Labem, PKS, Ateliér, Semafor, Divadelní společnost Josefa Dvořáka.

AUTOŘI A DÍLA: Rudolf Piskáček (Perly paní Serafínky), Alex Koenigsmark (Ba-po-po), Pavel Fiala (Máslo, Podmáslí, Prsteny z peří, Rackové, Dejte mrtvé na zelenou, Na českém dvorku, O Kašpárkovi a Kalupince, Manévry, Královská variace, Pravidla hry, Frňáky, Ono se, ono se, Držte si klobouk, babi, jedeme z kopce, Jďete domů, babi, tady umřel chlap a spolu s Josefem Dvořákem Bílý mnohobarevný kůň, Má hlava je včelín, Třešňová alej, S Pydlou v zádech a oba s Aloisem Jiráskem Lucerna), V. K. Klicpera (Hadrián z Římsů, Bělouši), Francoise Saganová (Zámek ve Švédsku, Někdy i housle), Luděk Sobota a Josef Dvořák (Věšení), Jiří Císler (Markýza a kondoři), Jiří Suchý (Čarodějky, Kytice, Elektrická puma, Zuzana v lázni), Bohumil Hrabal a Václav Nývlt (Taneční hodiny), Suchovo-Kobylin (trilogie Nechte toho, pánové), Moliére, Sokolovský, Dvořák (Lakomec), (Divotvorný hrnec) Voskovec, Werich, Dvořák (Čochtan vypravuje), Murrai Schisgal (A co láska), Donald Churchill (Natěrač), Dimitrij Dudík, Karel Brožek (Spaste duše, revizor), Moliére, Dvořák (Pepino), Ludwig Holberg, Miloš Horanský, Josef Dvořák (Jeppe řádí aneb Pryč s prachem všednosti).

Film a televize

Před kamerou ztvárnil na 800 postav, přičemž poprvé si zahrál ve filmu Jít návětrnou strání. Následovaly Jáchyme hoď ho do stroje, Parta Hic, Hop a je tu lidoop, Buldoci a třešně…

Do širšího povědomí televizních diváků se zapsal rolemi v televizních seriálech – Nemocnice na kraji města, Rozpaky kuchaře Svatopluka, Návštěvníci, Arabela, Byli jednou dva písaři, Cirkus Humberto.

Oslovil i dětské publikum a to především sérií Malých televizních kabaretů, v nichž vystupoval s Jitkou Molavcovou , Pavlem Zedníčkem a Štěpánkou Haničincovou.Zahrál si v desítkách televizních pohádek (Traja chrobáci, O Floriánkovi, Taneček přes dvě pekla, Hastrmanská povídačka), přičemž velmi často se objevoval v roli vodníka.

Svůj hlas propůjčil mnoha večerníčkům. Nezapomenutelný je Maxipes Fík za kterého dostal deset platinových desek a Bob a Bobek, Králíci z klobouku, Včelí medvídci.


Nabídka:

Zábavná talk show v délce 90-120 minut. 

Objednávky: 

Bc. Stanislav Stebila

Umělecká agentura Gardes

Tel.: +420 723 523 297

e mail: igardes@centrum.cz

www.gardes.cz