Jiří Štědroň – zpěvák, herec, textař, spisovatel

facebook_logo_icons

JIŘÍ ŠTĚDROŇ

Zpěvák, herec, textař, básník, pedagog  a spisovatel

foto: Robert Vano

OD PRINCE K BELINDĚ

Na Jiřím Štědroňovi sudičky nešetřily, když ho vybavovaly do života. Ať se pustil do čehokoliv, vždy uspěl. Jako zpěvák, jako herec, jako podnikatel a v posledních letech také jako spisovatel. Na svět přišel ve Vyškově, kde žil až do maturity na gymnáziu, poté šel studovat do Brna Janáčkovu akademii múzických umění, kterou úspěšně absolvoval, ale v té době už měl dobře nastartovanou pěveckou kariéru.  Nahrával v brněnském rozhlase, spolupracoval s orchestrem Gustava Broma a po přestěhování do Prahy zpíval s orchestry Karla Vlacha, Josefa Vobruby a Václava Hybše. V sedmdesátých letech začal vystupovat s vlastní skupinou, stal se jedním z nejprodávanějších  a nejoblíbenějších zpěváků, koncertoval doma i ve světě, jeho písničky se hrály v rozhlase i televizi, vycházely na gramofonových deskách. Například  BelindaButterflyNeklidné srdce nebo Jdi spát.

A celá léta také hrál v divadlech, například v divadle Večerní Brno, v Národním divadle v Brně, v divadle Apollo v Praze, v Hudebním divadle v Karlíně, v Semaforu…  Vídali jsme ho – a vídáme stále také ve filmech a televizních seriálech, například Muž, který nesmí zemřít, či Ostrov jistoty. ovšem zřejmě nejznámější je jeho role prince v hudební pohádce Popelka, kterou natočila Vlasta Janečková. Aktuálně vystupuje v muzikálech a natáčí seriál TV Nova v Ordinaci v růžové zahradě 2. S úsměvem říká, že je ve svých sedmdesáti letech konečně šťastný, protože může dělat to, co chtěl vždycky – spojit zpěv a herectví.

V devadesátých letech začal podnikat, stal se kreativním ředitelem mezinárodních reklamních agentur, poté měl i agenturu vlastní. Nicméně dnes už zase hraje v divadlech, například v Semaforu nebo Ypsilonce a vystupuje s vlastním recitálem. Věnuje se také literární činnosti. Vyšly mu knížky Snad jsem zas tolik neřekl, Gigolo, Každej šéf je vůl, Jak se dělá hvězda, 3x Jiří Štědroň, Vítězná sestava – a nejnovější počin se jmenuje Nikam se necpi.

„Název Nikam se necpi a také moje fotografie samozřejmě mohou svádět k dojmu, že jde o autobiografii. Ale opak je pravdou. Opět je to román a nikoliv memoáry. Myslím si, že na ty je ještě čas a kdo ví, jestli se do nich vůbec někdy pustím. Momentálně mám rozepsanou další knížku a zase to nejsou moje životní vzpomínky. Psaní mne určitě baví, jinak bych to asi nedělal, ale podstatnou otázkou je, zda to baví čtenáře. A také jestli baví nakladatele,  na něm totiž záleží, jaký osud kniha bude mít. Kde se bude prodávat, na jakém místě se v knihkupectví ocitne a kolik potenciálních čtenářů se o ní dozví. Bez propagace to v dnešní knižní záplavě nejde, takže doufám, že jsem tentokrát měl na pana nakladatele štěstí“, svěřuje se Jiří Štědroň. U nakladatele se připravuje už osmá kniha. Seznam zde

Herecká kariéra – zde
TV dokument 13. komnata – záznam zde
Nejnovější video nahrávky – akustické skladby – Sedmikráska, Barbara, Guatanamera, Butterfly, Jako je Koráb (Popelka),
Nejnovější video klipy – Jsem jen herec, Hledám tě dál,

.

NOVINKA:

V loňském roce uplynulo přesně 50 let od premiéry televizního zpracování legendární pohádky POPELKA s Evou Hruškovou a Jiřím Štědroněm v titulní roli.

Klenot české pohádkové literární pokladnice zná zpaměti každé malé dítě. Kdo pohádku četl nebo slyšel v její klasické podobě, ten zná přesně i děj televizního zpracování z roku 1969 . Nic nechybí – skromná Popelka (Eva Hrušková), zlá macecha (Dana Medřická) i líné sestry (Dana Hlaváčová, Růžena Merunková), hodný tatínek (Ilja Prachař), zoufale zamilovaný princ (Jiří Štědroň), holoubci – kamarádi, tři kouzelné oříšky.

Snad se sluší ještě dodat, že tato černobílá stálice TV programu patří vůbec k prvním pohádkám televizní obrazovky. K její oblibě určitě přispělo doplnění notoricky známého příběhu písničkami, které kromě holoubků a ústřední dvojice (mimo jiné milostný duet) zpívá hlavně postava potulného loutnisty (Jan Tříska), která komentuje dění coby nezávislý pozorovatel a dodává příběhu spád. Autorem hudby byl Angelo Michajlov a texty jsou dílem Ivo Fischera. Hlavní dvojici v podání mladinké Evy Hruškové a tehdy oblíbeného zpěváka Jiřího Štědroně obklopila režisérka Vlasta Janečková tehdejším hereckým výkvětem vlastí českých (Medřická, Pešek, Beneš).

Po vlastech českých, moravských i slezských se vydává zábavný pořad plný historek z natáčení, perliček ze zákulisí a veselých historek, spojených s touto legendární pohádkou.Termíny Popelka na Cibulce: zde

Prezentace v médiích:
15.2. v pořadu České televize Sama doma  / 16.3. v rozhlasovém pořadu Tobogan v Čro. Dvojka od 11 hod.

 

Informace k zábavnému pořadu Popelka na Cibulce a termíny vystoupení – zde

.

Nabídka:

OD PRINCE K BELINDĚ:

Nový zábavný pořad, ve kterém s osobitým humorem, povypráví nejen o sobě, ale i zarecituje některé z básní.  Zazpívá také řadu svých známých hitů a evergreenů: BelindaButterflyDžulija, SedmikráskaJdi spát. Vlaky, Guantanamera, Neklidné srdceVám dal jsem srdce půl, Hrej mi plavovlásko, Barbara,  Hele, Heleno,  Vůně příštích cest, Poslouchej, lásko, Hledám tě dál, Čaj šípkový, Tam před cukrárnou a písně z Popelky: Budeme spolu, Tíha lásky

Vystoupení si lze objednat v doprovodu moderátora Aleše Ciibulky, nebo Marie Formáčkové.
Cena dle typu akce + doprava z Prahy
Délka pořadu 45-90 minut.

 

Objednávky: 

Bc. Stanislav Stebila
Umělecká agentura Gardes
tel.: + 420 723 523 297

e mail: igardes@centrum.cz